Hakkımızda

BODRUM CANKURTARAN EĞİTİM MERKEZİ

Cankurtaran Eğitim merkezimiz 2004'te Bodrum'da kurulmuş, binlerce cankurtaran (Bronz, Gümüş, Altın) yetiştirmiş, bünyesinde TSSF/ILS ekolünde ileri düzeyde yetişmiş eğitmenler bulunduran seçkin ve size özel bir eğitim merkezidir.

Merkezimizde gerçekleştirilen her tür eğitim faaliyeti tecrübeli eğitmenlerimizin kontrolü altında gerçekleştirilmektedir. Kurslarımızı TSSF/ILS Altın Cankurtaran Eğitmen Eğiticisi Bedri Sincar, TSSF/ILS Bronz cankurtaran Eğitmeni Ahmet Ayaz ve TSSF/ILS Bronz Cankurtaran Eğitmeni Emre Erçetin veriyor.

Türkiye'de su sporları ve eğlencelerinin yapıldığı alanlarda güvenliği sağlayan Bronz, Gümüş ve Altın cankurtaranların eğitilmesi ve bu alanda faaliyet gösteren tesisler için, iyi eğitilmiş uluslararası geçerlilikte belgeyle belgelendirilmiş cankurtaranların yetiştirilmesi, eğitim merkezimizin ana hedefidir.

Uluslararası standartları temel alan merkezimizde Bronz Cankurtaran seviyesinden Gümüş Cankurtaran eğitmen seviyesine kadar çeşitli kurslar verilmekte, böylece her seviyeden sporcunun bizimle olmaktan keyif alacağı bir ortam sağlanmaktadır. Macera,eğlence ve emniyetin birarada bulunduğu merkezimizde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

BEDRİ SİNCAR KİMDİR?

1970 Yılında Mardin'in Yolağzı köyünde doğmuştur.

1988 yılında İstanbul'a gelerek, inşaat ve turizm sektöründe çalışmaya başlamıştır. Sualtı Sporlarına 1996 yılında başlangıç eğitimleri ile başlayan Bedri Sincar, çeşitli kuruluşlardan, aletli dalış (SCUBA), ilk yardım, sualtı ve her ortamda dalış eğitimleri almıştır. 2003 yılında Bodrum'da BS Scuba Diving adlı dalış merkezini açmış daha sonra 2006 yılında Bodrum Su Sporları Kulübü'nü kurmuştur. Halen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF/CMAS Üç Yıldız Eğitmen, PADI IDS STAFF İnstructor, Emergency First Response Instructor ,TSSF/ILS ALTIN Cankurtaran Eğitmen,Engelli dalış eğitmeni ve IAHD İnstructor Trainer brövelerine sahiptir. 2004 yılından itibaren Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun Yönetim Kurulu Üyesi ve ardından 2010 – 2013 Yıllar arası TSSF Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.Halen TSSF Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir,bir yandan da 2007-2010 Deniz Magazin dergisinin yazı işleri Müdürlüğünü ve editörlüğünü yaptı. Uluslararası Engelli dalış Birliği IAHD Turkiye Bölge Müdürlüğünü sürdürmektedir.

Bodrum'da sualtı fotoğrafçılığı, sualtı dalış (1-2-3 yıldız TSSF/CMAS), Bronz, Gümüş ve Altın cankurtaran eğitimleri ile 1-2 Yıldız TSSF/Cmas,Rehber dalıcı kursu,Bronz ve Gümüş eğitmen eğitimleri vermektedir.

Bedri Sincar'ın bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası sualtı görüntüleme yarışmalarında fotoğraf dalında 17 adet ödül kazanmış, 2002 yılı TSSF Türkiye şampiyonası Kaş-Kalkan yarışmasında da fotoğrafları sergilenmeye layık görülmüştür.

ALDIĞI ÖDÜLLER

 • 2004 yılı TSSF UFBAY Saroz 8'ci uluslararası fotoğraf yarışmasında üçüncülük
 • 2005 yılı BOSAD Derneği Bodrum fotoğraf yarışmasında ikincilik
 • 2005 yılı KETAV Derneği 4.Uluslararası Antalya-Kemer sualtı günleri fotoğraf yarışmasında birincilik, ikincilik ve üçüncülük
 • 2006 yılı KETAV Derneği 5. Uluslararası Antalya-Kemer sualtı günleri fotoğraf yarışmasında birincilik ve üçüncülük
 • 2007 Yılı Doğu Akdeniz Ünversite 3 uluslararası üçünlük
 • 2007 Yılı KETAV Derneği 6.Uluslararası Antalya-Kemer Sualtı günleri Fotoğraf yarışmasında iki ayrı ikincilik
 • 2008 Yılı KETAV Derneği 7.Uluslararası Antalya-Kemer Sualtı günleri Fotoğraf yarışmasında Arkeoloji ikincilik ödülü
 • 2009 Yılı KETAV Derneği 8.Uluslararası Antalya-Kemer Sualtı günleri Fotoğraf yarışmasında Arkeoloji ve Doğa'da iki ayrı ikincilik ödülü
 • 2012 Yılı 25-30 Eylül tarihinde Lübnan Federasyonu/CMAS Lübnan-Tyre'de yapılan 1.International Underwater Photography Competition 'da Makro Kategorisinde 1.lik,Geniş Açı Kategorisinde 1. Lik.Arkeoloji Kategorisinde 2. Lik ödülü ve Bu yarışmada Dünya şampiyonu oldu.

AÇTIĞI SERGİLER

 • 19 Mart 2007 Tarihinde Vakıfbank Sponsorluğu 1.Levent fuayesinde “Derin Mavi” adlı Sualtı Fotoğraf Sergisi.
 • 24 Ağustos 2007 Tarihinde Rixos Hotel Sponsorluğu – “Bodrum Deep Beauty” Sualtı Fotoğraf Sergisi.
 • 17 Mart 2008 Tarihinde TAKSIM.I.S.T.BINDALLI SANATEVI'nde “3.Derin Mavi”Adli kisisel Sualtı fotograf Sergisi.
 • 26 Mayıs 2008 Tarihinde izmir Agora Alisveris merkezinde “4.Derin Mavi” adli sualti fotograf sergisi.
 • 01-10 Ekim 2009 Tarihinde Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi “5.Derin Mavi” sualtı Fotoğraf Sergisi.
 • 08 Kasım 2012 Tarihinde Rezzan Has Müzesi, Kadir Has Üniversitesi Cibali. 1952-2012: Sualtına Işık Tutanlar' Karma Sergisi.